Łazęga Poznańska

Po ponad dwóch latach przerwy, powróciliśmy w dniu 20.01.2018 z opowieściami o Indiach do Wielkopolskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Prezentacja pt. „Indie sercem kobiety i oczami mężczyzny” została zorganizowana w siedzibie Łazęgi Poznańskiej przy ulicy Święty Marcin i przyciągnęła prawdziwe tłumy. Nie spodziewaliśmy się tak licznej widowni w związku z czym zabrakło krzeseł i niektórzy przysłuchiwali się nam na stojąco.

Tuż po prezentacji, goście zostali poczęstowani przygotowaną przez Annę indyjską herbatą masala chai oraz wzięli udział w konkursie. Nagrody w postaci książki Tajlandia – Dwa Spełnione Marzenia oraz dwóch ręcznie robionych notesów przywiezionych przez nas z Indii, okazały się trafionym akcentem na zakończenie spotkania.

Po raz kolejny naszym tłumaczem na język migowy był niezastąpiony Jacek Kowalski. Poniższe zdjęcia wykonane zostały przez Macieja Krajewskiego i Michała Kubiaka.

Anna przygotowuje Masala Chai

Książka „Tajlandia” była główną nagrodą w konkursie dla uczestników spotkania

Wśród zwycięzców konkursu znalazł się ojciec utalentowanej, sześcioletniej dziewczynki o imieniu Mira. Zobaczcie co przesłała nam zaledwie dwa dni po spotkaniu:

Ten notes przywieźliśmy ze sobą do Polski w lutym 2016 roku. Od tej pory leżał w szufladzie i nikt nie wiedział co należy z nim zrobić. Teraz już wiemy, że po prostu czekał na właściwą osobę 🙂

P