Urodziliśmy się w Polsce w 1988 roku. Jesteśmy przeciętnymi Polakami. Skończyliśmy studia biologiczne, a pracujemy jako informatycy.

W międzyczasie przeczytaliśmy kilka książek Wojciecha Cejrowskiego, Martyny Wojciechowskiej i Beara Gryllsa, które to między innymi skłoniły nas do tego, żeby rzucić wszystko na trzy miesiące i wybrać się w pierwszą prawdziwą podróż.!

Zamiast brać kredyt mieszkaniowy jak inni Polacy w naszym wieku, postanowiliśmy co miesiąc odkładać równowartość potencjalnej raty na wspólne konto bankowe. Po około roku byliśmy w stanie wyjechać w podróż życia, którą opisaliśmy na blogu. Liczba czytelników okazała się większa niż przypuszczaliśmy. Stąd pomysł, aby przenieść nasze opowieści ze strony inowswiat.wordpress.com na naszą własną domenę. Oto jesteśmy. Mimo że nasze twarze nie pojawiają się w telewizji, ani na okładkach czasopism, staliśmy się prawdziwymi podróżnikami, a nasze opowieści czytane są przez coraz więcej osób. Odwiedziliśmy miejsca, o których pisali wyżej wymienieni autorzy znanych książek. Spełniliśmy marzenia o nurkowaniu na rafach koralowych oraz o trenowaniu Muay Thai z Tajami. Jeździliśmy na strusiu w Wietnamie, byliśmy na wolontariacie w Kambodży, przemierzaliśmy skuterem szczyty gór na granicy Tajlandii i Birmy. Zobaczyliśmy cud świata Ha Long Bay, skąd pochodzi czarna pełna znajdująca się na pierścionku zaręczynowym, który miesiąc później wręczyłem Annie dwanaście metrów pod wodą podczas naszego czwartego nurkowania na Koh Tao. Zobaczyliśmy i przeżyliśmy o wiele więcej niż moglibyśmy sobie wyobrazić planując ten wyjazd. A to dopiero początek Naszego Wspólnego Życia...